Zorgeloos verkopen volgens de regels: Consumer Law Ready!
Tickets
Zorgeloos verkopen volgens de regels: Consumer Law Ready!
Opleiding in Frans.
Het consumentenrecht legt dwingende regels op waaraan elke professional zich moet houden. De regels inzake verkoop, garanties of reclame evolueren voortdurend... en de sancties ook. Met deze workshop beheerst u de essentie: verplichte informatie, retourzendingen, garanties, oneerlijke praktijken, greenwashing, productveiligheid, klachtenbeheer... en zelfs de valkuilen van online verkoop of sociale netwerken.
Deze opleiding is bedoeld voor zelfstandigen en kmo's en geeft u concreet advies, onmiddellijke reflexen en goede praktijken om sancties te vermijden, terwijl tegelijk de tevredenheid van uw klanten wordt versterkt.
Programma
Het programma is opgebouwd rond vier pijlers:
- Informatieverplichtingen en het herroepingsrecht;
- De wettelijke en commerciële garanties;
- Oneerlijke praktijken en onrechtmatige contractuele bedingen;
- Productveiligheid;
- Klachtenbehandeling.
Doelstellingen
Consumer Law Ready heeft als doel:
- U te helpen de bestaande en nieuwe regels te begrijpen die op u van toepassing zijn als professional in uw relaties met consumenten;
- U praktische tips te geven om deze regels dagelijks toe te passen, zowel bij online verkoop als bij verkoop in de vestiging;
- U te helpen problemen te anticiperen in plaats van geconfronteerd te worden met sancties van de autoriteiten, met inbegrip van boetes wegens niet-naleving van de wetgeving;
- U de sleutels te geven om de klachten van uw klanten op te lossen;
- U in staat te stellen het vertrouwen van uw klanten te verbeteren en zo bij te dragen aan de uitstraling van uw onderneming.
Geïnitieerd door het Europees Parlement en gefinancierd door de Europese Commissie werd het programma "Consumer Law Ready" opgericht door Eurochambres, BEUC (Europees Bureau van Consumentenorganisaties) en de Europese unie van ambachtelijke en kleine en middelgrote ondernemingen.
Opleiders:
Jacques Laffineur, Lead Trainer CLR, advocaat aan de Balie van Brussel en onderzoeker aan UCLouvain (alumni)
Grégory Renier, Lead Trainer CLR, wetenschappelijk medewerker aan UCLouvain
Invité : Pierre-Alain Rouffiange, FOD Economie
Aan het einde van de dag ontvangt u een certificaat dat uw deelname bevestigt.
De plaatsen zijn beperkt en uw inschrijving wordt volledig gefinancierd door het project Consumer Law Ready. Door u in te schrijven verbindt u zich ertoe aanwezig te zijn op de dag van de opleiding. Indien u verhinderd bent, vragen wij u dit minstens 48 uur op voorhand te melden op het adres entrepreneurship@beci.be. Zo kunnen wij iemand anders de kans geven om in uw plaats deel te nemen.
Georganiseerd door :

