ESG for All: Weaving a sustainable future for textile

Tickets

ESG for All: Weaving a sustainable future for textile

Dit evenement wordt gehouden in het Frans​

In een steeds veranderende wereld is de integratie van ESG (Environmental, Social en Governance) -criteria niet alleen een lijst van Europese verplichtingen waaraan voldaan moet worden. Het is ook een kans om je bedrijfsmodel te herdefiniëren en een ontwikkelingsstrategie op lange termijn te garanderen.


De textielsector staat centraal in deze transformatie. Door de druk op het milieu, sociale eisen en veranderingen in de regelgeving staan spelers in de textielsector voor een grote uitdaging: hoe kunnen we de sector opnieuw uitvinden zodat deze duurzaam, ethisch en economisch levensvatbaar wordt?

Weaving a sustainable future for textile

Voor deze vierde editie van de ESG for All-reeks verwelkomen we ondernemers Anaïs Carion Managing Director bij MAD Brussels, Thierry Smets algemeen directeur van Spullenhulp en Cédric Vanhoeck medeoprichter van Resortecs

Dankzij de expertise van onze sprekers zal ESG for All de uitdagingen belichten waar de textielindustrie voor staat en de concrete oplossingen die zijn ontwikkeld om deze uitdagingen het hoofd te bieden. Door middel van hun acties en feedback zullen onze gasten de hefbomen voor transformatie belichten die nuttig zijn voor alle sectoren in transitie.

Op het programma:

  • 8.30 uur - Ontvangst
  • 9.00 tot 10.30 uur - Inspirerende ervaringen
  • 10h25 - Voorstelling van het programma ESG Boost 
  • 10.30 tot 11.00 uur – Netwerking


Foto Anaïs Carion © Martin Pilette 

Focus op de gasten

💥Anaïs Carion is Managing Director van MAD Brussels, het mode- en designcentrum in Brussel. Na verschillende jaren in de privésector, van een online magazine gewijd aan design en architectuur tot het Franse modehuis Hermès, heeft ze ervoor gekozen om haar contacten en ervaring te gebruiken om de Brusselse mode- en designscène te promoten, zowel lokaal als internationaal.


💥Thierry Smets is de algemeen directeur van Spullenhulp, een pioniersorganisatie binnen de sociale economie, actief in tweedehands, hergebruik en de strijd tegen armoede. Na een klassieke loopbaan in de financiële sector koos hij ervoor zijn expertise in te zetten voor een zinvol project dat sociale impact en economische efficiëntie combineert.


💥Cédric Vanhoeck is een Belgische industrieel ontwerper en ondernemer die zich inzet voor de circulaire transitie van de textielindustrie. Hij wijdt zijn tijd en expertise aan het gebruik van technologie om de milieu-uitdagingen van de textielindustrie aan te gaan. Met dit in gedachten was hij in 2017 medeoprichter van Resortecs, een baanbrekend bedrijf dat oplossingen ontwikkelt die textielrecycling vergemakkelijken.


Lisa Isnard, Secretaris-Generaal van Beci, zal het panel modereren en Catherine Mertens, ESG community manager bij Beci zal het startschot geven voor het evenement.


Onderneem actie met ESG Boost

Als ook jij hebt besloten de sprong te wagen, kan Beci je helpen!​

Het programma ESG Boost, aangeboden door Beci in samenwerking met Pulsitive.Impact en verschillende partners, is een collectief transitieparcours dat een concreet kader biedt om Brusselse ondernemingen te helpen bij hun ESG-transformatie.

Meer informatie 

Sluit je aan bij Beci en zijn ESG community om:

  1. Je te laten inspireren door inspirerende ondernemers die van ESG een echt groeimiddel hebben gemaakt. Ze zullen hun ervaringen delen, de uitdagingen die ze hebben overwonnen, hun mislukkingen en de kansen die ze hebben weten te benutten.
  2. Je te laten begeleiden door een team van experts en omringd te worden door je peers om je businessmodel te transformeren.​
  3. Deel te nemen aan het ontwikkelen van concrete voorstellen om de politieke lijnen te verleggen en de integratie van ESG in bedrijven te vergemakkelijken.


Tickets

Datum & Tijd
dinsdag 10 juni 2025
08:30 11:00  ​Europe/Brussels

Toevoegen aan Agenda

Locatie

Beci

Avenue Louise 500
1050 Bruxelles
België
+32 2 648 50 02
info@beci.be

Krijg de routebeschrijving

Organisator

Beci

+32 2 648 50 02
info@beci.be
DELEN

Zoek uit wat mensen zien en zeggen over dit evenement, en neem deel aan de gesprek.